Erytrytol jest słodzikiem wartym zainteresowania. W dobie coraz częstszych chorób cywilizacyjnych stanowi on zdrową alternatywę dla cukru. Chcąc prowadzić zdrowy styl życia, warto używać go jako zamiennika, który pomoże w walce z otyłością i utrzymywaniu prawidłowej masy ciała.

Erytrytol – zdrowy zamiennik cukru

Erytrytol jest organicznym związkiem chemicznym, ale też dodatkiem do żywności jako substancja słodząca. Z wyglądu łudząco przypomina cukier, ponieważ składa się z białych drobinek. Jego słodkawy posmak doskonale imituje smak tradycyjnego cukru. Erytrytol posiada zerowy indeks glikemiczny i niską wartość energetyczną w związku z czym jest bardzo dobrym wyborem dla osób odchudzających się lub pragnących utrzymywać stałą masę ciała. Przede wszystkim jest idealnym słodzikiem dla cukrzyków. Osoby pragnące stosować pełnowartościową dietę będą zadowolone z jego stosowania, ponieważ jest substancją uznaną za całkowicie bezpieczną dla człowieka przez Światową Organizację Zdrowia. Erytrytol wykazuje właściwości prozdrowotne, antyoksydacyjne, zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy.

Dlaczego warto używać erhtrytol?

Erytrytol obecnie uznawany jest za najzdrowszy zamiennik cukru. Nie przynosi niekorzystnych skutków dla organizmu. Podczas, gdy cukier wyróżnia się dużą kalorycznością, kalorie dostarczane do organizmu przez erytrytol są zerowe. Dzieje się tak dlatego, że organizm ludzki nie potrafi go trawić, więc nie podlega on wewnętrznym procesom metabolicznym. Erytrytol zawiera od 0,2 – 0,4 kcal na 1 gram produktu, a cukier aż 4 kcal na 1 gram. Ma także mniej kalorii niż ksylitol. Obok stewii jest on substancją o najniższym indeksie glikemicznym. Inne zalety to:

– smak imitujący cukier i brak zmiany smaku potraw

– szerokie zastosowanie ze względu na podobieństwo do cukru. Można go dodawać do herbaty, kawy, wypieków, deserów i wszelkich potraw, czyli wszędzie tam, gdzie wcześniej stosowaliśmy cukier

– kupując erytrytol 1 kg mamy poczucie jakbyśmy kupowali 1 kg cukru, wizualnie nic się nie zmienia, natomiast dla zdrowia skutki są nieporównywalne.

– stosowanie erhtrytolu na co dzień zapobiega chorobom cywilizacyjnym, cukrzycy, otyłości. Warto jedynie pamiętać, aby nie przekraczać zalecanej dawki 1g na 1kg masy ciała.